Není povaleč jako povaleč!

Kavárenský povaleč … pane Bože, proč zrovna povaleč? A ještě k tomu kavárenský?

Strašně moc mě baví, jak se lidem při vyslovení tohohle spojení protáhne obličej do tvaru, který už sám o sobě vypovídá o tom, že to neberou úplně jako pozitivní označení. Však ono taky proč ne, že? Když si vezmete jen část „povaleč“ tak už je prostě jasný, že tím člověka zrovna dvakrát nechválíte. „Prostě se fláká“ a jak by řekla moje babí, tak je to „nemakačenko“, kterému práce prostě nevoní a ještě se k tomu vyvaluje po kavárnách. Ehm, díky babí!

Ale na každou věc by se mělo koukat z více pohledů, takže Vám tu ráda ukáži to svoje pojetí 🙂 On to totiž není jen tak ledajaký cápek! Pro mě to je člověk, který si užívá života naplno a umí se alespoň na chvíli zastavit. Užít si chvíli ve které zrovna je, a vypne. Vypne všechny starosti takovým stylem, že neřeší jak nastolit světový mír během pěti let ani proč je tráva zelená. Je úplně jedno, jestli vypne na kávou, v parku, při focení nebo v letadle. Prostě se dokáže oprostit od věcí, co se kolem něj dějí a užít si tu chvíli, ve které se nachází … a řekněme si to na rovinu, to v dnešní uspěchané době umí málokdo.

Kavárenský povaleč sice rád vysedává po dobrých kavárnách (čti těch, kde je turek sprosté slovo a za objednané piccollo Vám naúčtují akorát poplatek za blbé kecy, protože všichni moc dobře víme, že neexistuje!), ale není to kvůli tomu, že by mu smrděla práce a už jen při pomyšlení na ní by se mu ruce kroutily za záda. Jen se umí zastavit, sednout si s knížkou a vychutnat si třeba správně připravené cappuccino život …

Nebo alespoň já to tak mám.

You may also like

1 komentář

  1. Souhlasím, vypnout v kavárně /nebo tam na něčem pracovat/, je pro mě super oddych. Vypnu, nasaji atmosféru…hlavně, pokud má správný interiér, je útulná nebo skvěle moderní, má pořádné sezení!

    Jdu číst dál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *