Proč cestuješ?

Hodně často se setkávám s názorem, že lidi stejně cestují jen kvůli tomu, že utíkají. Tedy konkrétně, že od něčeho utíkají. 

Na poprvé to tak i může být – fakt, že máte nějaké trable ať už v práci, ve škole nebo ve vztahu a potřebujete vypadnout pryč. Je jedno kam, hlavně že to bude daleko a Vy budete moct vypnout onen problém a vyčistit si hlavu. Jak řekl Machiavelli – účel světí prostředky a to se může ukázat i v tomto ohledu, protože někdy člověk potřebuje nakopnout, aby se odhodlal k věcem, které nejsou nebo nemusí být úplně jednoduché. Však si to vemte sami – člověk, který nikdy necestoval mimo cestovní kancelář ani neletěl sám v letadle bude mít opravdu těžký začátek. A pokud nemá zkušenějšího parťáka se kterým by rád cestoval a našli by společný termín, se do toho bude muset vrhnout po hlavě a na plno. A co může být větší motivací, abyste překovali strach z neznáma než pocit, že potřebujete vyvětrat hlavu a naděje, že vše bude lepší?

Je úplně jedno, co Vás přivedlo k myšlence ohledně cestování. Důležité je, že jste začali pracovat na tom, aby se to uskutečnilo =) Protože když to jednou zkusíte, tak zažijete tolik věcí, které byste doma na gauči nezažili! Třeba potkáte nové přátele – lidi, kteří Vám rozšíří obzory, ochutnáte nová jídla, která Vás ani nenapadla, že mohou existovat, můžete se dostat na neskutečná místa, která Vám vezmou dech … a to jen díky tomu, že jste v sobě našli sílu a uskutečnili to.

Jenom pozor – cestování je silně návykové a strašně rychle se odpoutáte od původního záměru „jenom si vyčistit hlavu“ … 

„Necestujeme abychom utekli od našeho života, cestujeme aby nám neutekl život.“

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *