Všechno zlé je k něčemu dobré.

Ach jo, zní to jako neskutečná fráze, ale ono už na to asi něco doopravdy bude. Nevěříte? Tak zavřete oči a představte si situaci, do které se mi zase povedlo dostat. Ehm, právě mi došlo, že asi není úplně nejlepší nápad po Vás chtít, abyste zavřeli oči, když zrovna čtete tenhle blog 😀 No jo, stane se.

Ale zpět k tématu. To si takhle v pondělí brzo ráno jedu zničit tělo do fitka (jo, rozhodla jsem se na sobě trochu makat, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží) a ejhle, v tramvaji se objeví revizoři. Teď přichází ten stav, kdy se rozhlížím kolem a koukám, jak na to ty lidi reagují … Nestresuju a nesnažím se zuřivě prodrat na první zastávku, kde ta tramvaj zastaví, abych mohla utéct. Já totiž patřím mezi ty šťastlivce, kteří mají v kapse koupenou celoroční lítačku (překlad pro Brňáky – šalinkartu) a tak mám veškerý ty zoufalý snahy na háku. Ještě s úsměvem, který revizorovi říká „za mě prostě nedostaneš žádný bonus“ mu ji podám a čekám … Už čekám na můj vkus docela dlouho a absolutně nechápu, proč začíná vytahovat ten modrý formulář a potutelně se usmívá. Fajn hra, tak se začnu usmívat taky. Vydržím i když mi řekne o občanku. Ha! Teď ještě uvidíme kdo z koho.

Nebudu Vás napínat – vyhrál to on. Měla jsem propadlý potvrzení o studiu, což v tuhle chvíli je synonymem pro neplatný jízdní doklad a tudíž jako bych jela na černo. V mých očích to sice tak není, ale už se nad tím nebudu rozčilovat. V tu chvíli jsem ale byla neskutečně vytočená. Jak je jako možný, že mi ta babizna na dopraváku prodala jízdný na celý rok a jaksi se zapomněla zmínit, že je to na jedno čtvrtletí neplatné, když si nenechám znovu potvrdit studenťák? Klasický případ, kdy člověk chce být poctivý a neobrat dopravní podnik ani o den placeného jízdného a ve finále akorát vidí, že se to prostě nevyplácí.

Docela dost zpruzená jsem se donutila ráno brzo vstát a vyrazit na studijní pro to hloupé potvrzení … a ejhle, jen tak mezi řečí jsem zjistila takový malinkatý detail o mém studiu, který když by se neuskutečnil, tak tu školu s největší pravděpodobností nedodělám …

Náhoda je prostě blbec a díky té paní na dopraváku, co mi zapomněla říct taky jeden malinkatý detail ohledně mé lítačky, možná i tu školu dostuduji 🙂

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *