#zanormalniholky

Sebeláska. Poslední dobou se s tímhle tématem setkávám častěji a častěji. Vidím jej všude kolem mě. A vlastně to v mým očích celé to odstartovala právě Kristýna (meandwonderland.com), která odstartovala projekt #zanormalniholky. 

A mně se to líbí! Snad žádná holka se sebou není absolutně spokojená. Jedna má moc oválný obličej, moc krátké vlasy nebo moc kostnatá ramena. A to jsem ještě nezačala mluvit o postavě, protože podle toho co kolem sebe slýchám, tak snad žádná z nás není s tou svojí spokojená. Vždycky na sobě něco najdete. A je zcela jedno, že ostatní Vás můžou považovat za ideál, ke kterému by se chtěli přiblížit.

Skvěle to bylo vidět v jedno sociálním experimentu, kde byli na formát portrétu vyfoceni účastníci průzkumu a pak dostali jednoduchý úkol – při pohledu do zrcadla říci, co by na sobě chtěli změnit, aby dosáhli toho jejich pomyslného vrcholu ideální krásy. Aby se sebou byli maximálně spokojeni. Každý upřednostnil něco jiného – ať už to byli oči, líce, vlasy nebo tváře. Zajímavé pak bylo, že dané fotky se vyretušovali právě podle vysněného popisu té osoby. A co se nestalo? Z většiny ty lidi vypadali daleko krásnější na původní obrázku, kde byli zachyceni v reálné podobě. Je až neskutečné, kolik lidí si myslí, že na sobě musí něco změnit, aby byli krásní. Co všechno se musí schovat pod makeup, abychom se ve společnosti cítili dobře.

Opravdu hodně lidí si neuvědomuje, že to jsou právě ty nedokonalé detaily, co je dělají zajímavými a krásnými. Pojďme se vykašlat na hon za dokonalou krásou, tou kterou známe z vyretušovaných fotografií … přestaňme řešit každé kilo navíc i sebemenší vrásky. A zkusme se mít rády takové, jaké jsme! Já vím, že to je běh na dlouho trať, ale pevně věřím, že když se pro něco rozhodneme, tak to dokážeme. A přeci tahle láska, kterou máme my k sobě, je ta nejdůležitější!

You may also like

2 komentáře

  1. Whoah this blog is wonderful i really like reading your posts.
    Stay up the good work! You understand, many persons are
    looking round for this info, you could aid them greatly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *