Katka a Petr: Pozpátku kolem zeměkoule

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kniha, která mi vzala dech. 🙂 Aneb jak už napovídá její podnadpis – 484 dní byli Káťa Krejčová a Petr Ptáčník na cestě kolem celé zeměkoule.

A jak jsem k téhle knize vlastně přišla? Nějaké diskuzi překvapivě ohledně cestování mi vyskočil příspěvek, který odkazoval na jeden ze startovačů (tedy místa, kde můžete na jakýkoliv projekt vybrat peníze od lidí kolem). No a jakmile se to týká cestování, tak strašně ráda tyhle lidi podpořím, protože se mi prostě líbí, že si umí jít za svým snem a bojují za něj.

A přesně tenhle případ byla tahle knížka :). O to víc mě oslovilo, že Katka s Petrem chtěli vydat tu svoji knížku daleko těžší cestou, tedy sami na sebe, bez velkého knihkupectví, které by jim všechny starosti kolem dost usnadnilo, a to jen aby mohli uskutečnit svojí představu právě o té knížce na 100% podle sebe. 

Vzhledem k tomu, že teď o ní píši, tak si asi dovedete představit, jestli byla akce na hithitu úspěšná 🙂 … ale aby bylo jasno –  ano, byla. Měla jsem z toho radost jako malá, když mi přišel e-mail se zprávou, že to klaplo 🙂 A snad ještě větší radost mám teď, když ji držím ve svých rukách.

V mých očích je ještě daleko hezčí, než jsem si ji představovala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bylo strašně vtipné, že když jsem ji konečně donesla z pošty a pomalu ji rozbalovala, tak jsem na ní měla ještě celofán. Teda nevím jestli se té fólii na nových knihách říká celofán, ale co už :D. Tak trochu mnou projela vlna zklamání, že mi sice přišla dřív, než je v prodeji, ale bez podpisu … no nic. Život jde dál, jsem si řekla. A když jsem ji otevřela, tak vida! Nezapomněli na mě ♥, a já z toho měla neskutečnou radost.

Co se týče zpracování knihy, tak mě to nadšení nepřešlo. Neskutečně moc mě oslovilo uspořádání textu doplněné fotografiemi, které nejsou žádné mrňky, ale nádherné, akorát veliké a neskutečně nádherné (jo, tak moc, že sem to slovo musím dát 2x a stejně to nebude dost). Je vidět, že s grafikou knihy si autoři fakt hodně vyhráli. Nedá mi to a při čtení musím neustále zapisovat nějaké tipy a místa, které prostě musím zařadit na seznam mých snů. Díky za ně!

A když touhle knihou brouzdám, tak si uvědomuji, že jsem na ně pyšná.  Katka s Petrem měli svůj sen a šli si za ním. Nevzdali se u prvního neúspěchu. Nepoužívali miliony výmluv, proč to vlastně nejde, ale hledali způsob, jak by to mohlo jít. Pro mě jsou živým důkazem, že když člověk něco chce, tak to dokáže. 

Děkuji za tuhle knihu, protože to je nejlepší cestovatelská kniha, co se mi dostala do rukou. Jsem pyšná, že jsem alespoň malou troškou mohla přispět, aby se někomu splnil sen.

Káťo a Petře, těším se na další díl, protože mi je jasné, že to bude pecka minimálně jako tahle kniha 😉

You may also like

4 komentáře

  1. Doufám, že mi ji půjčíš, až se vrátím – abych mohla taky načerpat inspiraci, kam jet příště (s tebou ;))).

    1. O tom nepochybuj 😉 Už teď od tamtud mám pár tipů, kam bychom mohly jet spolu 🙂

    1. Myslím, že z Tebe budou mít radost 🙂 A klidně se nejdřív můžeš stavit na kafe a prohlédnout si ji u mě 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *