Do nového roku – jdi za svým snem.

Asi nejsem jediný člověk, který má plnou hlavu snů, které by chtěl uskutečnit. Věřím, že to „něco“ za čím se ženeme, má absolutně každý člověk.

Věc, která nás ale rozděluje je skutečnost, že někteří sklouznou k výmluvě, proč to zrovna teď nejde. A ti druzí do toho skočí po hlavě, bez ohledu na realitu, kde se nachází. Ano, ať už chcete cokoliv, tak nikdy nebudete mít dost peněz, víc volného času, míň náročné období v práci, … sami si doplňte právě tu Vaši výmluvu. Je mi jasné, že to asi není žádná sranda udělat krok do neznáma a opustit svoji komfortní zónu, kde máte alespoň nějakou jistotu.

Však kdo neriskuje, tak těžko může něco víc získat. Většinou čím víc chcete získat, tím víc musíte vsadit na jednu kartu. Jo, pád z těhlech výšin může dost bolet, ale koukněte se na druhým směrem … zase můžete i hodně získat. 

Kazma v jednom ze svých vystoupení přirovnal náš život ke hře Monopoly. Myslím, že ji všichni znají, ale pro jistotu nastíním o co jde – kupujete a prodáváte věci, nemovitosti. A tak vlastně funguje celý náš život – snažíme se střádat kolem sebe věci, které nám dávají pocit jistoty. Je jedno, jestli jde o knížky, elektroniku, účet v bance nebo barák. Vlastně všechny tyhle věci si s sebou do hrobu nevezmeme. Až dohrajeme „naši hru“, tak je dostane přidělený někdo jiný. A stejně tak nám nejspíš nikdo nedá druhý život, kde bychom se mohli poučit z chyb a říct si, že bychom ty věci dělali jinak. Možná ano, možná ne. V tomhle případě to je dost velký risk, nemyslíte?

Tak pojďte do nového roku vykročit s předsevzetím, že letos to uděláte jinak. Zkusíte věci, které jste vždycky chtěli vyzkoušet, ale nenašli jste k nim odvahu. Zdáli se Vám nereálné. Neskutečně náročné. Nikde není psáno, že musíte uspět na první dobrou. To Vás však nesmí odradit. Protože i skutečnost, že občas selžete vypovídá o tom, že to zkoušíte … a tím, že něco zkoušíte jste zase o krok blíže splněnému snu … A ten Váš sen přeci za trochu boje stojí, ne?

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *