3 nejkrásnější ostrovy Guadeloupe

Ilet du Gosier, Guadeloupe

A zase tu máme to NEJ z Karibiku. Tedy konkrétně ostrovy, které se nacházejí poblíž Guadeloupe. A podle mých dojmů by byla neskutečná škoda je vynechat a nic z nich nevidět. Takže pokud Vám to čas dovolí … neváhejte a jeďte. Jízdenky na loď, katamarán nebo trajekt se dají sehnat za pár peněz. A věřte, že to budou opravdu dobře investované peníze … páč to je přeci do zážitků ;).

#1 Ilet du Gosier

Pokud chcete v Karibiku na malý ostrůvek, který budete mít z většiny jen pro sebe, tak tohle je ideální volba. Připravte se na pláž s hrubším pískem, který bude mít lehce načervenalý odstín, neboť v něm budou kousky rozdrcených korálů. A zároveň připravte mobily, protože právě tady na vás bude čekat taková ta klasická palma, jak se naklání nad hladinou. Jo, je to strašný kýč, zvláště když  k tomu přidáte ještě šumění moře, pardon oceánu. Chvílemi se budete muset až štípat do rukou, aby Vám docvaklo, že nesníte … Dostanete se sem loďkou za 5€ z pláže La Datcha, poblíž města Le Gosier.

Celý ostrov (Ilet du Gosier, Guadeloupe) se dá obejít 🙂

Nekonečno modré. (Ilet du Gosier, Guadeloupe)

#2 Marie Galante

Jako další tady máme větší ostrov s rozlohou 158 km², který bývá právem označován jako nejkrásnější ostrov Karibiku. Ze severu je lemován dechberoucími útesy, které za to stojí vidět. Stejně tak jsou na tom pláže s průzračnou vodou jihovýchodě, kam si můžete zajet na kole, protože kolem nich vede silnice podél pláží. Když se Vám zasteskne po vodě, tak můžete kdykoliv sesednout z kola a jít se vykoupat do oceánu. Dostanete se sem trajektem z Pointe-à-Pitre. 

Oběd rovnou na pláži? 🙂 Není problém.
Západy slunce jsou prostě top ♥.

#3 Terre de Bass

Je jeden z ostrovů, který je vyhlášený za rezervaci a dostat se sem dá pouze s oficiální výpravou, na kterou je dost těžké se dostat. Je tu totiž o místa na katamaránu veliký zájem. Ale výhodou je, že když sem pojedete, můžete se potápět a pod hladinou spatřit želvy, barakůdy nebo mládě citrónového žraloka. Plavou se totiž vyhřívat do mělké vody.  A nemusíte se bát – tenhle druh na člověka neútočí 😉

You may also like

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *