Náhoda. O ničem jiném to nikdy nebylo.

(Foto z filmu 500 dní se Summer)

„To, že prosté pozemské události nelze považovat za věci zásadního vesmírného významu. NÁHODA. O ničem jiném to nikdy nebylo. Nic víc než náhoda. Konečně se naučil, že zázraky neexistují, že nejsou věci jako osud, nic než souzené. Věděl to. Teď si byl jistý. Byl si dost jistý.“ z filmu 500 dní se Summer.

A přesně tak se i já cítím. Mám v tom totiž teď už jasno. 🙂 Ještě pár týdnů dnů zpět jsem seděla s Kubou v kavárně a debatovala o životě. Neskutečně moc zbožňuji tyhle naše debaty, protože jsme každý úplně jiný a máme i různé pohledy na svět. Což je někdy doopravdy výhra 🙂 . Stává se totiž někdy, že se Kuba pozastaví na detailem naší debaty, který mi přijde naprosto automatický a jen díky němu si to řeknu nahlas a dojde mi, jak se věci vlastně mají. 

A to samé bylo i během debaty o mé jedné práci, kterou jsem chtěla stůj co stůj dostat … A tak mě otázka, co budu dělat, jestli mě fakt pozvou na pohovor, a já budu mimo ČR s jednosměrnou letenkou v kapse? Naprosto automaticky jsem odpověděla, že bych hned přiletěla zpět, došla na pohovor a tu práci získala … a potom se případně mohla vrátit zpět. V tu chvíli mi to přišlo jasné jako facka, tak proč nad tím pochybovat, že?

Nějak jsem netušila, že se mi to doopravdy může stát … a tak teď sedím ve Španělsku trochu v šoku a před sebou mám otevřený email. Email, ve kterém se píše, že mě za pár dní rádi uvidí na pohovoru v Brně …

Takže se mějte fanfárově, já si jdu koupit letenku zpět do té zimy v ČR 😀 .

You may also like

1 komentář

  1. Hodne stesti, o jakou praci by slo? 🙂
    Ja takhle byla na pohovoru v CT, byla rada, ze me pozvali, ale jak jsem tam byla, hned jsem vnitrne citila, ze ne, ze v tomhle prostredi bych pracovat nechtela. A naopak o to vic jsem se utvrdila, co bych chtela (zase) a vylet do Holandska za byvalou praci a debatou s kamaradkou tam, jsem se jeste vic utvrdila, jakym smerem pujdu. Ale stejne, ono je to vzdy tak, ze to musis citit v SRDEEECKU 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *