Náš online svět.

Není nic jednoduššího než lognout se někde k WIFI a blik! Hned je člověk vcucnutý do virtuálního světa, kde má ke všem lidem blíže …  Teda minimálně se to na první pohled zdá. 

Podle mě to je jeden z důvodů, proč jsme věčně online. Páč ono staří jen pár kliků na display a hned jsme v obraze – víte co se děje, kde a i jaká akce se kde chystá a každý s námi může mluvit i na příč kontinenty. Skvělá věc, ne?

Ono když se nad tím trochu zamyslím, tak mám problém najít hranici mezi tím, co je super a tím co mě štvě. Abych byla konkrétnější – jsem ráda s lidmi ve spojení. Přijde mi naprosto super, že si můžu s někým pokecat na x stovek tisíců kilometrů daleko … Že s ním můžu sdílet ty věci, které já uznám za vhodné a chci je s ním sdílet.

Bohužel to s sebou nese i odvrácenou stranu našeho úžasného online světa. Pro mě to představuje, že když jsem online, tak mám být k dispozici.Komukoliv kdykoliv. Bez ohledu na to, co právě dělám. Tedy alespoň mé okolí si myslí, že když mi u jména svítí zenený puntík, nebo pod ním je magické slovo  „online“, tak to tak je.

Abych byla upřímná, tak mě to neskutečně rozčiluje. Ne, nemyslím to, že se bych s nimi nechtěla být v kontaktu, vyměnit si pár slov nebo probrat potřebné věci. To fakt ne. Ale ten stav, jak jsme si všichni zvykli, že jsme neustále dostupní. Nezáleží na okolnosti kde jste, co děláte nebo jestli chcete být sami. V dnešním světě totiž existuje dogma, že kdo je online tak přeci musí odepisovat hned. Trošku opomíjíme fakt, že k tomu, aby člověk byl online stačí zapomenout vypnout WIFI nebo data …

Nevím jak vy, ale já chci žít i v offline světě. Třeba když jsem s někým na kávě, tak se věnovat tomu člověku, na kterého jsem si vyhradila čas a né neustále vytahovat mobil a odepisovat, protože se to ode mě očekává. Chci žít přítomným okamžikem na tom místě, kde právě jsem a nebýt pohlcena jen virtuálním světem.

Takže až se stane, že mi napíšete, vidíte že jsem online a přesto vám neodepíšu, tak se nezlobte. Jen prostě v ten okamžik žiju offline i když můj mobil hlásá, že jsem jsem online.

You may also like

1 komentář

  1. Je to schizofrenie. Z jedne stranky mi nekdy desne pomuze a bodne mit tu moznost s nekym takto komunikovat. A z druhe stranky i me nekdy ten online svet unavuje. Vlastne si planuju udelat jednu zmenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *