Co jsem se naučila na výšce?

Něktěří z Vás si možná všimli, že se tu už nějakou dobu neobjevil nový post. Jasně že za to může škola! Ale když se nad tím tak zamyslím, tak ta škola může za víc věcí. A to je přesně ten důvod, proč jsem se dala na psaní tohoto postu. Nebojte, nebudu tady vypisovat, co jsem se tam naučila za témata a které problematiky jsem si osvojila. Spíš co mě právě studovaná vysoká naučila nezámerně. (Ha! Latentní funkce od Mertona! Tak přece mi v té hlavě něco po státnicích zůstalo 😀 )

 1. Pokud si dobře rozvrhneš čas, tak můžeš stihnout neskutečně moc akcí. Ale stejně nedáš být na dvou místech najednou.
 2. Pokud si to fakt dobře naplánuješ, tak můžeš i hodně cestovat. Stačí si jen dobře naplánovat přílet zpět na zkoušku a neseknout se o pár hodin díky časovýmu pásmu.
 3. Spánek je pro nuly. Odpočineš si prostě až v hrobě, protože ještě nikdo nikdy nelitoval, že na výšce víc nespal. Není na to totiž čas.
 4. Pokud 2-3 dny vůbec nespíš, tak se můžeš dostat do stavu něco mezi předávkování kofeinem z kávy (vyzkoušeno díky baristickým kurzům) a opilostí. A ano, i v tomhle stavu se dá fungovat.
 5. Nejvíc věcí zvládneš před deadline – ať už jde o noc před na zkouškou nebo balení před odjezdem na nějaký trip. Je to prostě způsob nejefektivnější motivace.
 6. Zjistila jsem, že jsem jako oliva – jen pod pořádným tlakem ze sebe dostanu to nejlepší. 
 7. I oliva se může rozdrtit. Takže pokud si toho naberu fakt moc, tak je riziko, že to nepůjde.
 8. „Nejde to“ NEEXISTUJE! Vždycky je nějaká cesta, ale hodně často je neskutečně náročná.
 9.  Hodně lidí je na tom podobně či dokonce stejně jako ty, ale když budeš zahleděný jen do sebe tak to neuvidíš.
 10. Říct si o pomoc neznamená, že to vzdáváš. Jen ti to usnadní cestu.
 11. Dávat druhé šance. Každý ji někdy potřebuje, protože mohl v minulosti udělat nějakou botu. A pokud ji zvládnou dát ostatní, tak proč né i já?

Možná se některé body mohou zdát jako klišé, ale ono když si je zaryjete pod kůži díky věcem, co se Vám staly, tak to dostává úplně jiný význam. Ona totiž ta vlastní zkušenost je prostě k nezaplacení.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *