Co takhle Erasmus+?

Snad už od nepaměti jsem věděla, že Erasmus+ není sprosté slovo a že existuje. Ale abych to nastínila lidem, co o něm třeba slyší poprvé – jedná se o studijní pobyt v zahraníčí. Tedy v rámci vysoké školy, kterou studujete, máte možnost studovat „stejný“ obor v různých státech EU v cizím jazyce – a nemusí se jednat vyloženě jen o angličtinu nebo němčinu. Vždycky záleží na škole, jak to bude mít nastavené. 

No a funguje to tak, že se přihlásíte do výběrového řízení, dodáte dokumenty, které Vaše fakulta chce. Zpravidla to bývá z jakého oboru se hlásíte, na jaké období, na jakou školu, plus ještě průměr známek a motivační dopis, proč zrovna Vás by měli vybrat. 

A pokud Vám tohle klapne, tak můžete pomalu balit kufry. Na podporu socializace, neboli začlenění  do společnosti, dostanete měsíční stipentium (300-500 eur) podle toho do jaké země jedete. Pokud si myslíte, že Vám tohle stipendium pokryje veškerý výdaje, tak jste na omylu. Ono to tak ani není na plánované, neboť by mělo pokrýt spíš finanční rozdíl mezi ČR a Vaší zemí, kde budete studovat. Tedy  Vaše náklady na měsíc budou to, co byste utratili během měsíce v ČR + stípko. Zatím Vám nemůžu říci, jak se s tím dá vyžít, ale myslím si, že to brzo přijdu 🙂

You may also like

1 komentář

  1. Dá se s tím vyžít vcelku těžko 😀 Ale záleží, kam člověk jede. V Záhřebu jsem třeba se stipendia vyšla 3 měsíce, další bych už nedala…ale také to bylo tím, že úspory byly investovány předtím na měsíce v Holandsku. Ale aspoň ubytování by to snad mohlo pokrýt všude, ať člověk jede kamkoliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *