Umět prohrávat.

Po dnešním zápase vím, že to není úplně standartní věc, kterou by uměl naprosto každý. To takhle jdu na zápas, nabuzená na soupeře, se kterým jsem ještě nehrála. V mým podání to znamená, že se snažím nepřijít pozdě, ale stejně to neklapne.  Do uší nahodím sluchátka s pořádně nadupanou hudbou, která mě prostě utvrdí v tom, že přijdu na kurt a soupeře zcela rozdrtím. 

No abych byla upřímná, tak většinou dostanu pořádně na frak já. A to můžu lítat všude jako čamrda. Hold je to daň za to, že chodim hrát převážně s chlapama, co jsou sakra dobrý (… jop, i na první pohled, takže je úplně jasné, proč mi párkrát zůstanou oči na parťákovi a né na míčku.) Ale tak alespoň vím na čem jsem, že? Si totiž říkám, že pořád je lepší chodit hrát s lepším hráčem a po hodině se z kurtu odplazit, protože už nemůžu ani chodit. V takovéhle chvíli vím, že jsem do toho dala všechno, co jsem mohla a tak odcházím se skvělým pocitem ze sebe sama, i když jsem prohrála.

Nějak jsem vycházela z toho, že když to tak mám já, mají to tak i ostatní. No chybička. Dnešní borec mi docela vyrazil dech– fakt nemyslím vzhledem, ale protože jsem po delší době rozválcovala na kurtu chlapa já, a to jsem ani nehrála na plný plyn. V prvních momentech jsem na sebe byla pyšná a snažila jsme se hrát tak, aby si zahrál i on … jinými slovy jsem se vyvarovávala smečím, rohům i nad autovkám. Prostě hodná holka! Takže z toho ve finále bylo nudný plácání o jednu a půl stěny … Jenže náš milej zlatej to nedával ani tak. Přes všechny tyhle patálie byla na kurtu pohodová nálada, dokonce zaznělo i jestli půjdeme znovu. Byla jsem překvapená, ale ok. Jen mě pak trošku rozhodilo, když pro něj bylo zatěžko si i podat ruce po zápase, nebo napsat, že zdrhá rovnou dom. Takže jsem tam jak blbka skoro půl hodiny čekala, jesli se uráčí vylézt z šatny nebo napsat, že už šel. Ach jo. Očividně žijeme každý v jiném světě … jen škoda, že mi ten závěr zkazil tu radost z vítězství. 

You may also like

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *