Přihlásíš se na Erasmus?

Myslím, že každý kdo má rád cestování pomalu a jistě se snaží najít co nejvíce varianta, jak vycestovat. Je zcela jedno, jestli to je na pár dní, měsíců … jen dál cestovat, poznávat a zkoušet. Jelikož se mezi tyhle blázínky, co jsou zblázněný do cestování, se fakt ráda hlásím, asi byste čekali, že pojedu na Erasmus. … hned jak mě přijmou na výšku. Jasně, že mě to napadlo! Řekla bych, že jsem o tom i určitě mluvila … ale jak víte, ono mezi mluvením o věcích, co byste rádi a co doopravdy uděláte, je kolikrát neskutečná propast.

A tak se stalo, že jsem dodělala s vypětím všech sil bakaláře a nic. Nikam jsem nejela, kdežto moje okolí každou chvíli balilo kufry. Lidi do kterých byste to absolutně neřekli. Fakt … a já „seděla“ doma. Dobře, abych k sobě nebyla tak kritická, moc jsem toho doma v ČR nenaseděla 😀 Ale stále jsem na cestách dostávala otázku, kde jsem byla na Erasmu. Myslím, že asi nemusím dodávat, že mou odpovědí „nikde“ byli docela zaskočený. 

A tak se stalo, že mě jedna slečna, kterou jsem potkala úplně náhodou přes Couchsurfing – Agnieszka, mě donutila slíbit, že v magisterském studiu pojedu. Že zahodim všechny svoje strachy a prostě sbalím kufr a pojedu …

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *