Temešvár neboli Timișoara.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsem začala plánovat cestu do Temešváru, kam jsem měla jet se Student Agency (teď už RegioJet), tak jediné co jsem věděla bylo, že jde o město v Rumunsku, které je poblíž hranic s Maďarskem a Srbskem. 

Co víc si přát 😀 Já totiž věřím, že i kdybych věděla, že Temešvár je počeštělé jméno a v originálu se teda jmenuje Timișoara, nebo že spadá do regionu Banát, tak by mi to stejně moc při plánování cesty nepomohlo. 

Oproti tomu považuji za docela důležitou věc, si zjistit čím se v Rumunsku platí a jaký je přibližně kurz … takže si zapište za uši měnu lei, kde 1 lei je přibližně 5,5 kč. Ale když si s sebou přibalíte kreditku, tak s ní v pohodě můžete platit vesměs kdekoliv. Teda pokud se budete držet v oblasti měst …

Pokud máte rádi kostely, tak si v tomto městě přijdete na své. Jsou tu totiž na každém rohu a bez problémů se dovnitř dostanete, pokud máte zahalená ramena a ideálně i kolena … a až si budete chtít odpočinout, tak si zajděte do Zai Social Deck 😉

Co se týče ubytování, tak to jsme předem nijak extra neřešili, ačkoliv jsme si s sebou nevezli stan ani spacáky. Hostely a hotely se tu dají sehnat bez problémů. Navíc tu frčí Couchsurfing, takže o nové známé tu nebudete mít nouze … pokud se vám teda povede dohodnout se na místě, kde se sejdete … ale to je už na jiný článek.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

201707 Rumunsko (25)

Timisoara 2

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Timisoara 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

You may also like

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *