Co takhle prostopovat celé Rumunsko?

To se takhle po prokecané noci přes Couchsurfing probudíte brzo ráno a vyrazíte do centra Timișoara (česky Temešvár). Jdete a jdete, a najednou Vám dojde, že jste většinu toho, co jde na první pohled už objevit vlastně objevili. Nevadí. Ono to má i své vlastní kouzlo, když se můžete zastavit pro Vás už „známých“ místech. 

Myslím si, že tohle byl přesně ten moment, kdy nám s Martinou došlo, že úplně nevíme, jestli tady chceme trávit úplně celých 10 dní … Ona totiž původně byla ve hře jedna zpáteční letenka. Abych byla konkrétní, tak jsme debatovali o tom, jestli z Timișoara nevzít let až k moři, protože by nám to ušetřilo opravdu hodně času. Let totiž časově vyšel cca na jednu hodinu až do București (česky Bukurešt) místo cca 18 hodin jízdy autem. Jako zázrakem se mi povedlo najít i levné letenky na termín, který nám naprosto skvěle vyhovoval:) To chceš! Teda chtěla jsem to já, Martina už ne 😀 Jinými slovy byl můj návrh nemilosrdně zatracen. 

letenky Rumunsko
Původně zamýšlená letenka přes celé Rumunsko 😀

Ale teď se ta možnost zase otevřela, neboť jsme v Rumunsku u moře ještě ani jedna nebyla. Bohužel na ten stejný termín, který jsme potřebovali, ty letenky už stály 6x tolik, a to se nám úplně nechtělo dávat. Nejdřív jsme začali vymýšlet, jak to sakra uděláme, protože jsme se pro ten nápad už nadchly …  

A tak se stalo, že padl nápad, že tam naprosto jednoduše dostopujeme. Když si něco my dvě vezmeme do hlavy, tak nás to jen tak neopustí. A kupodivu jsme do toho skočili hned po hlavě. Takže se tu mějte famfárově, my jdeme stopnout nějaký to auto směr moře!

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *