Jak si vybrat kam na Erasmus?

A je to tady! Nebudu vám tady rvát do hlavy, jak máte jít seznam univerzit, kam můžete jet, ani jak vyplnit přihlášku … no minimálně v tomhle postu to nenajdete.

Jak už jste si asi všimli, tak já jedu na Erasmus na Kypr. Překvápko, co? Pro mě to teda tak trochu bylo, protože jsem sama nevěděla, jak to dopadne.

Abych ale začala od začátku – chtěla jsem jet na Erasmus už od doby, co jsem začala nosit krosnu na zádech. Dobře z toho usuzujete, že to nebylo zase tak dávno. 😀 V téhle době jsem si říkala, že by bylo super se vydat někam do světa. Kam to bude jsem neměla nejmenší zdání, protože moje angličtina byla na bodu mrzu, a s němčinou se moc daleko nepodíváte … pokud nechcete jet do Německa.

Pak uběhlo pár měsíců, možná let, a já jsem se rozhodla, že se dostanu na Erasmus. Díky cestování se mi jazyky trochu zlepšily, a já to brala jako super výzvu. Jenže v době, kdy jsem se slavnostně rozhodla, tedy v srpnu, už nebyla šance se do výběrového kola přihlásit, neboť na oba semestry se přihlašovalo v únoru.

Pecka. Většina lidí by to vzdala nebo odložila, ale proč dělat věci tak, jak je dělají všichni? Já sama pevně věřím tomu, že když si něco opravdu přeješ, tak se spojí celý vesmír, aby to vyšlo. Neříkám, že občas si ten vesmír nedá na čas, … Víte jak se říká „Pokud chceš vyhrát v loterii, musíš si alespoň vsadit.“? … Tak jsem se rozhodla, že to tak bude … že na jarní semestr 2018 odjedu na Erasmus+. 

 Jediné, co mě mohlo zachránit bylo druhé kolo. Kupodivu jsem si zjistila, že se opravdu v září bude vypisovat, ale už jsem nevěděla co za univerzity zbyde. Myslím, že právě tady nastal bod zlomu. Zkoukla jsem nabídku škol (ještě všechny se kterými měla moje katerda, spolupráci), zaškrtala anglicky mluvící … a z toho, co mi tam zbylo jsem se rozhodla, že pojedu na Kypr. 

Proč právě Kypr? Je to nejdál, co naše katedra nabízí, ještě jsem tam nebyla a v neposlední řadě to je země, kam bych sama od sebe na delší dobu nejela. 😀 Jednoduché jako facka! 😀

Asi většina lidí by čekala, jestli vůbec se tahle škola ve druhém kole objeví … jenže já jsem si rovnou už začala na ten Kypr zvát návštěvy. Beze srandy 😀 – byl srpen, nebylo ani vypsané druhé kolo pro přihlášky, nevěděla jsem, jaký univerzity se ještě vypíšou a už vůbec ne, jestli mě vezmou … a už jsem měla naplánované, kdo všechno za mnou přiletí. 

Prostě ve stylu „pokud si něco přeješ, tak se chovej, jako by se to už stalo“. 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *