Erasmus: Jak jsem hledala bydlení.

Pokud se dostanete na Erasmus ve druhém kole, budete mít znatelně míň času než ostatní erasmáci. Nejsem si jistá, jestli to je výhoda nebo nevýhoda, každopádně se budete alespoň kratší dobu stresovat.

Pamatuji si totiž, jak jedna moje spolužačka dva měsíce před odjezdem neustále stresovala, co všechno nemá  ještě zařízené, a že nikam nejede. Takže je super, že jsem se zrovna těmhle možným stavům vyhla.

Jenže se tím dostávám do fáze, kde krom toho že nic nevím, nemám ani kde bydlet … Jako nejrychlejší řešení je otevřím FB a vyhledat si nějaké skupiny. U mě to byla hlavně Erasmus Students Cyprus 2017/2018 … kde občas někdo přidal, že hledají spolubydlícího … 

Pokud nejste úplně vybíravá osoba, tak můžete vzít první nabídku, a modlit se, aby jste si sedli. Už se mi totiž na cestách několikrát stalo, že hodně záleželo na spolubydlích, jestli budu moct u mých kamarádů (v jejich samostaném pokoji!) jednu noc přespat … a kupodivu to hodněkrát byl problém.

Protože jsem nechtěla, aby moji kamarádi dopadli stejně, tak jsem si dala dohromady moje požadavky na bydlení …

  1. Samostatný pokoj (ideálně větší, když za mnou má přijet tolik lidí).
  2. Byt v dochodové vzdálenosti na univerzitu.
  3. Ideálně bydlet s erasmáky, kteří i mezi sebou budou muset mluvit anglicky … tak se pak nestane, že spolu budou mluvit třeba francouzky, a já budu úplně mimo dění. Nebo ať jim alespoň rozumím.
  4. Ať těm lidem nevadí moje návštěvy.
  5. Hlavně ať cestujou!

Já totiž věřím, že líp se žije s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako vy … A krom toho je známo, že lidi co cestujou jsou prostě pohodáři! 🙂 Na to sázím!

… je skvělý, že už mám seznam požadavků „co chci“, ale neměla jsem ponětí, jak tyhle lidi potkám, a už vůbec jak s nimi začít bydlet … a psát veřejný inzerát se mi úplně nechtělo.

Tak utíkal den za dnem, a já hledání bytu i spolubydlících úspěšně odkládala, až už nebylo kam to odložit. Zase se ukázalo, že pod tlakem jsem jako oliva – dostanu ze sebe to nejlepší. A tak mě napadlo, že bych si mohla na erasmácké skupině studentů, co měli přijet na jarní semestr jako já, najít spolubydla. 🙂 Nechala jsem teda FB, aby mi vypsal všechny členy, a podle data přidání člena do skupiny jsem si vybrala pár lidí. Ty jsem ještě povrchně vyselektovala podle úvodní fotky, a zbylo mi pár lidí, co podle fotek cestují. V téhle fázi nebylo už nic jednoduššího než jim napsat jestli už mají kde bydlet, případně nehledají spolubydlo.

Světe div se, ono to vyšlo! 🙂 Krom toho, že od února mám kde bydlet, tak se mnou budou bydlet 2 erasmáci co cestují jako o život 🙂 To chceš!

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *